Kategorie
Blomdahl

Blomdahl medyczne przekłuwanie uszu


Piercing, czyli forma ozdabiania ciała w miejscach takich, jak nos, pępek czy uszy stała się jedną z najczęstszych form zdobienia ciała.
Przekłuwanie ciała zalicza się do zabiegów medycznych, stąd też ważnym jest, by czynność ta został przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi regułami higieny i bezpieczeństwa.

Metoda opracowana przez szwedzką firmę Blomdahl spełnia wszelkie standardy medycznego przekłuwania ciała. Dzięki zastosowaniu materiałów hipoalergicznych oraz innowacyjnych narzędzi zapewniających sterylność produktów, przekłuwanie ciała jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne i komfortowe.

Procedura medycznego przekłuwania ciała:

 • Przygotowanie sterylnej kasety z jednorazowym kolczykiem do przekłucia ucha/pępka/nosa.
 • Odciągnięcie spustu aparatu do przekłuwania.
 • Umieszczenie sterylnej kasety w aparacie.
 • Zwolnienie osłony bezpieczeństwa.
 • Wykonie przekłucia.
 • Założenie osłony bezpieczeństwa na zużytą kasetę.
 • Usunięcie zużytej, zamkniętej kasety i umieszczenie jej w zbiorniku na odpady medyczne.

NAPRAWDĘ HIGIENICZNE!

Sterylna kaseta zapewnia maksymalną ochronę przed zakażeniem. Część, która w innych aparatach, dotyka uszu wielu Klientów i jest narażona na kontakt z krwią, została zastąpiona sterylną, jednorazową kasetą.

MAKSYMALNA OCHRONA KLIENTA!

Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę (motylek). Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.

MAKSYMALNA OCHRONA OSOBY WYKONUJĄCEJ ZABIEG!

Po wykonaniu zabiegu przekłucia ucha, na kasetę zakłada się osłonę bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu eliminuje się ryzyko kontaktu z częściami kasety, które dotykały ucha i mogły być narażone na kontakt z krwią.

Kolczyki

Plastik medyczny – kolczyki do przekłuwania uszu z zerową (0%) zawartością niklu
Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.
Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.
Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

Czysty tytan medyczny – kolczyki do przekłuwania uszu

Tytan klasy medycznej charakteryzuje się wysokimi walorami hipoalergicznymi.
Dlatego też, kolczyki Blomdahl do przekłuwania uszu wykonywane są również z czystego tytanu medycznego (Pure Natural Titanium). Część kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem może być platerowana w kolorze złota lub srebra (Golden Titanium i Silver Titanium) i ozdobiona kryształami Swarovskiego.

Zatyczka – klucz do szybkiego gojenia
Cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. Opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie. Całkowicie zasłania także ostrą końcówkę sztyftu. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia. Zatyczka firmy Blomdahl to klucz do szybkiego gojenia rany powstałej po przekłuciu ucha.

Przekłuwaj uszy grubszymi kolczykami
Do przekłuwania uszu stosujemy kolczyki o nieco grubszych sztyftach niż w zwykłych kolczykach. Dlaczego? Po wyjęciu kolczyka sześć tygodni od przekłucia, dziurka natychmiast się kurczy. Grubszy sztyft zapewnia dodatkowy margines bezpieczeństwa. Można z łatwością założyć zwykły kolczyk, nie narażając delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję. Dlatego kolczyki do przekłuwania uszu firmy Blomdahl mają nieco grubsze sztyfty niż zwykłe kolczyki.

Szybkie gojenie po przekłuciu
Kolczyki stosowane do Medycznego Przekłuwania Uszu Blomdahl zostały opracowane nie tylko pod kątem wymogów estetycznych, ale również kryteriów medycznych – mają ułatwiać proces naturalnego gojenia się rany po przekłuciu.

Dlaczego kolczyki Blomdahl?

Co różni je od klasyczntch kolczyków?

 • Wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii.
 • Są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu.
 • Zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi.
 • Plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka
 • Kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu.
 • Kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

Pielęgnacja po przekłuciu – Jak postępować po zabiegu?

Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron), dwa razy dziennie. Podczas kąpieli przemywaj uszy bieżącą wodą i mydłem w płynie. Następnie spłucz dużą ilością bieżącej wody i osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu specjalnymi wacikami dezynfekującymi Blomdahl After Care (przez pierwsze sześć tygodni). Waciki dezynfekujące Blomdahl Piercing Aftercare można zakupić w salonach wykonujących zabiegi Medycznego Przekłuwania Uszu Metodą Blomdahl.

Nie wyjmuj kolczyków podczas mycia. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza. Nigdy nie dotykaj kolczyków brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyków.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj powiadomienia o promocjach, ciekawych wydarzeniach i nowościach w naszym salonie!

Facebook
YouTube
Instagram