Kategorie
Mezoterapia

Kwas hialuronowy

Niezmiernie popularny w kosmetologii estetycznej kwas hialuronowy to substancja występująca w skórze w sposób naturalny. Element ten odpowiada za właściwe nawilżenie skóry i zapewnienie jej jędrności.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, skóra produkuje go coraz mniej. W efekcie staje się ona mniej sprężysta, pojawiają się drobne zmarszczki, a na liniach mimicznych wyraźnie uwidaczniają się wgłębienia. Skóra wyraźnie wiotczeje, a wszelkie jej niedoskonałości stają się bardziej dostrzegalne. Mniej widoczny staje się natomiast kontur twarzy. Wstrzyknięcie preparatu do skóry właściwej pacjenta skutecznie uzupełnia niedobór naturalnych substancji i działa regenerująco na obszary skóry, które były narażone na skutki tychże niedoborów. Glikozoaminoglikan, czyli kwas hialuronowy, to substancja o wyjątkowych zdolnościach w wiązaniu cząsteczek wody. Dzięki temu już po samym wchłonięciu preparatu wygląd skóry ulega zauważalnej poprawie.

Podczas zabiegu dostarcza się kwas hialuronowy usieciowany. Substancja w tej formie charakteryzuje się żelową konsystencją, która sprawdza się przy modelowaniu policzków, wypełnianiu zmarszczek, wypełnianiu ust i modelowaniu owalu twarzy.

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. U pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 9-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, także solarium – skraca czas dziania preparatu). Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem (kwas hialuronowy i kolagen posiadają silne działanie nawilżające).

Pytania i odpowiedzi:

Czy należy w jakiś szczególny sposób przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w tzw. przerwie na lunch. Tydzień przed zabiegiem unikać należy zażywania aspiryny, wysokich dawek suplementów witaminy E oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W tygodniu poprzedzającym zabieg, jako alternatywny lek przeciwbólowy może być stosowany Paracetamol. Na dzień przed zabiegiem zaleca się wyeliminowanie picia alkoholu.

Jak wygląda zabieg?

Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi (krem znieczulający). Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się poprzez wstrzyknięcie cienką igła odpowiedniego dla danego pacjenta preparatu.

Jak długo trwa zabieg?
Sam zabieg trwa około pół godziny plus czas potrzebny na znieczulenie.

Jak długo utrzymują się efekty wypełnienia?

Efekty utrzymują się średnio od 9 do 12 miesięcy.

Czy po zabiegu występują jakieś działania niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk lub drobne siniaki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu dwóch, trzech dni.

Czy do zabiegu można przystąpić zarówno w porze letniej, jak i zimnej?

Zabiegowi można poddać się o każdej porze roku, bez względu na warunki pogodowe. Zaleca się jednak, by tuż po wykonaniu zabiegu przez kilka dni unikać nadmiernej ekspozycji na promienie UV, w tym solarium. Wszystko po to, by w miejscach iniekcji nie pojawiły się niepożądane przebarwienia.

Czy po zabiegu można wrócić do swoich obowiązków?

Po wykonaniu zabiegu wykonuje się makijaż korygujący, dzięki czemu zaraz po zabiegu można wrócić do swoich obowiązków.

Zalecenia:

  • pogłębione bruzdy nosowo-wargowe,
  • poziome i pionowe zmarszczki na czole,
  • promieniste zmarszczki wokół ust i obniżone kąciki ust,
  • kurze łapki,
  • niewielkie blizny zanikowe w tym zmiany potrądzikowe,
  • powiększanie i modelowanie kształtu ust.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby nowotworowe.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj powiadomienia o promocjach, ciekawych wydarzeniach i nowościach w naszym salonie!

Facebook
YouTube
Instagram