Makijaż permanentny

Makijaż trwały to jeden z najbardziej spektakularnych sposobów na poprawę urody. Metoda służąca do naturalnego podkreślania piękna, skorygowania linii brwi, poprawy kształtu i kolorytu ust, podkreślenia oprawy oczu, a także retuszu plam barwnikowych, bielactwa, blizn.
Makijaż utrzymuje się w sposób widoczny od 1-3 lat. W tym czasie, w zależności od regeneracji naskórka, rodzaju cery i intensywności pigmentu dochodzi do stopniowego i równomiernego rozjaśnienia kolorytu.

Bezpośrednio po wykonaniu mikropigmentacji (brwi, ust, oczu) kolor jest intensywniejszy nawet przy użyciu jasnego pigmentu. Trzy dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać.
W 5-10 dni zabarwienie makijażu blednie do 50 procent, co jest następstwem naturalnego procesu regeneracji naskórka.
Po 6 tygodniach od pierwszej wizyty konieczna jest darmowa korekta, mająca na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów zabiegu.
Co półtora do dwóch lat poleca się korektę odświeżenia, ewentualnej zmiany koloru i utrwalenia idealnej formy

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pigmentu w warstwę podstawną naskórka. To istotne o tyle, że w przypadku zwykłego tatuażu barwniki są wprowadzane dużo głębiej, aż w skórę właściwą, przez co ozdoba utrzymuje się dłużej i przybiera bardziej nasycone kolory. Nasz codzienny makijaż brwi jest z kolei raczej stonowany – a pigmenty o takich właściwościach stosuje się właśnie w makijażu permanentnym.

 

Na początku wizyty omawiam wizję makijażu  oraz dokonuje pomiarów proporcji twojej twarzy wykonuje wstępny rysunek brwi zwykłą kredką. Po akceptacji rysunku, wybieramy najodpowiedniejszy kolor, pasujący zarówno do karnacji, jak i do koloru oczu czy włosów. Następnie brwi są znieczulane specjalnym olejkiem lub kremem. To moment, w którym zaczyna się cała istota zabiegu –  zaczynam wprowadzać pod skórę barwnik za pomocą jednorazowych igieł najwyżej jakości HD bioevolution.

 

 

Barwnik jest wprowadzany na niewielką głębokość, stąd zabieg wymaga powtórzenia, aby makijaż zachował trwałość i kolor – około 6 tygodni po wizycie wykonuje  korektę,  wliczoną już w cenę.

 

W gruncie rzeczy, jeśli chodzi o wytłumaczenie samego procesu, na tym można by poprzestać – ale przed zdecydowaniem się na makijaż permanentny brwi warto poznać jeszcze metody wykonywania zabiegu, różniące się docelowym efektem wizualnym.

 

 

Makijaż permanentny brwi — metoda cieniowania

To najpopularniejsza z metod – brwi permanentne pokrywane są jednolitym cieniem w wybranym kolorze. To najlepszy wybór dla kobiet o pełnych, naturalnie gęstych brwiach bez luk czy przerzedzeń – wytatuowany kontur i wypełnienie zastąpią w pełni makijaż wykonywany zazwyczaj pomadą, cieniem czy kredką.

 

 

Tę metodę poleca się również paniom, które ze względu na wiek lub problemy zdrowotne straciły większość włosków. Wykonany w ten sposób makijaż permanentny brwi nie wygląda nachalnie, a wręcz przeciwnie – pozostaje piękny i subtelny.

 

 

 

Warto wspomnieć, że cieniowanie to najstarsza z metod, niesłusznie owiana jest złą sławą właśnie ze względu na historię. Niegdyś makijaż permanentny brwi kojarzony był z nienaturalnie cienkimi brwiami niczym z kina lat 40 – obecnie z pomocą metody cienia odwzorowuje się jednak brwi o w pełni naturalnym kształcie.

 

 

Makijaż permanentny brwi — brwi ombre

O ile w przypadku tradycyjnej metody cieniowania wykorzystuje się jeden cień, metoda ombre opiera się na gładkim przejściu między kolorami.  Stopniuje się poziom krycia jednego koloru.

 

 

Brwi ombre są niezwykle naturalne!

 

 

 

 

 

Makijaż permanentny brwi — metoda włosa (imitacja włosa)

 

 

 

Metoda włosa polega na wprowadzaniu pigmentu nie na całej powierzchni brwi, lecz jedynie na kształt pojedynczych włosków. Obecnie coraz częściej dąży się do zachowania naturalnego wyglądu, a jeden z trendów stanowią właśnie gęste brwi! Z tego względu to idealna metoda dla kobiet, które chcą jedynie podkreślić swoje walory, zamiast wyrysowywać kształt brwi na nowo.

 

 

Równie często na zabieg decydują się kobiety z rzadkimi brwiami – bo brakujące włoski można zawsze dopigmentować! Co ważne – metoda włosa jest wybierana także przez osoby, które z powodów zdrowotnych straciły brwi. Makijaż permanentny można bowiem wykonać po pełnym zakończeniu chemioterapii lub przy łagodnym atopowym zapaleniu skóry, po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

 

 

Choć makijaż permanentny brwi w formie imitacji włosa służy głównie zagęszczeniu brwi, to możemy połączyć tę metodę z efektem pudru, cienia dla uzyskania najoptymalniejszego efektu!

 

 

Makijaż permanentny brwi — gojenie

Gojenie brwi po makijażu permanentnym bywa bardziej nieprzyjemne niż sam zabieg, z racji na to, że brwi wymagają specjalnego traktowania przez okres kilku tygodni.

 

 

Tuż po wyjściu z gabinetu brwi są ciemniejsze, mogą być lekko opuchnięte, choć to bardzo indywidualna sprawa – to zupełnie normalne. 

 

 

  • Omijajmy brwi przy demakijażu
  • Stosujemy do przemycia brwi octanisept
  • Samo mycie twarzy powinno być niezwykle delikatne, tak, aby przypadkowo nie zerwać strupków. Myjemy twarz rękoma, unikając gąbek czy szczoteczek
  • Podczas długiej kąpieli unikamy przemoczenia brwi – woda nie może pozostać na brwiach na długo. Unikamy też wytwarzania pary (w niektórych prysznicach jest funkcja jej odprowadzania). Najłatwiej myć się ciepłą, ale nie gorącą wodą i zakręcać wodę, kiedy jej nie używamy.
  • Po umyciu twarzy odsączamy brwi w papierowy ręcznik – nie można ich pocierać
  • Podczas dalszej pielęgnacji unikamy rozprowadzania kosmetyków na skórze brwi
  • W 4 dobie od zabiegu stosujemy krem nawilżający (krem otrzymasz ode mnie tuż po zabiegu)

Po kilku dniach od zabiegu na skórze pojawią się pierwsze strupki. Strupki po makijażu permanentnym brwi to całkowicie normalna reakcja skóry – w organizmie zachodzą procesy, dzięki którym zagojenie rany staje się możliwe. Takie łuszczenie skóry trwa zazwyczaj około 7-10 dni.

 

 

Strupków nie można odrywać – inaczej możemy przez przypadek oderwać także dolne warstwy łuszczącego się naskórka wraz z pigmentem. Choć strupki wyglądają nieestetycznie (niczym łupież!) i swędzą, aby makijaż zagoił się dobrze i mógł wyglądać pięknie, należy powstrzymać się przed odruchami.

 

 

Warto wspomnieć o tym, że tuż po zabiegu brwi są dużo ciemniejsze, niż wybrany docelowo kolor. To absolutnie normalne – łuszczenie skóry podczas gojenia wiąże się z wytraceniem ok. 50% pigmentu. Wtedy właśnie wykonuje się korektę – po to, aby brwi nie były ani za jasne, ani za ciemne – kształtne i w punkt! Dopiero po drugim z rzędu zagojeniu skóry, tuż po korekcie, brwi osiągają docelowy kolor.

 

 

Makijaż permanentny brwi — 

To zabieg na miarę XXI wieku – jesteśmy zabiegane i każda chwila ma znaczenie; zdaniem większości kobiet to właśnie oszczędność czasu skłoniła je do decyzji. Brwi ombre wyglądają niezwykle modnie, metoda włosa pozwala na dyskretne zagęszczenie włosków, a klasyczne cieniowanie zapewnia ponadczasowy look – w makijażu permanentnym każda kobieta powinna znaleźć coś dla siebie!

Galerię moich prac możesz zobaczyć na Google wizytówka oraz social mediach, więcej prac ujrzysz na miejscu, nie wszystkie zdjęcia mogę udostępniać.

Pozdrawiam i zapraszam na bezpłatną konsultację z wizualizacją Twoich nowych brwi i ust!

mgr.Marta Zareba-Lubańska

 

 

Makijaż permanentny -cennik  

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj powiadomienia o promocjach, ciekawych wydarzeniach i nowościach w naszym salonie!

Facebook
YouTube
Instagram